Son zamanlarda birçok havayolu şirketi veya şirkete bağlı uçak bileti satmakta olan firmalar tarafından düzenlenen kampanyalar ve ucuz bir şekilde uçakla seyahat etme fırsatları doğrultusunda birçok yolcu uçuşun keyfini sürmektedir. Yurt içinde göstermiş olduğu ucuz maliyetlere sahip uçak biletleri ile birçok kişiyi sevindirirken, aynı zaman’da yurtdışına seyahat etmek isteyen kişilerde belli başlı zamanlarda düzenlemiş olduğu kampanyalar ile çok sayıda kişinin Avrupa’ya ekonomik bir şekilde ayak basmasını sağlamıştır. Ama bunun için biraz’da takipçi olmanız gerekmektedir. Yani daha ucuz bir şekilde seyahat etmek için hava yolu şirketlerini veya uçak bileti satmakta olan firmaları araştırarak uçak bileti sorgulamak için web sitelerinde bulunan uçuş planlarını takip etmelisiniz.

Ucuz uçak bileti satın almak istiyorsanız, özellikle’de havayolları şirketleri dışında bulunan uçak bileti satışı yapan firmaların web sitelerini takip ederek birçok il veya yurtdışına rahatlıkla ucuz biletler bulabilirsiniz. Fakat bu web sitelerini düzenli olarak takip etmeniz gerekmektedir, çünkü yapılan indirimli uçuşlar birçok yolcu tarafından sürekli olarak takip altında olduğu için biletlerin kısa sürede tükenmesine neden olmaktadır. Sizde konforlu ve ucuz bir şekilde uçak ile seyahat etmek istiyorsanız mutlaka bu sitelerin takipçisi olarak güncel indirimleri sürekli denetleyin. Ayrıca bir uçak şirketinin uçağı ile yolculuk etmek isteyen kişiler girdikleri bazı web sitelerinde sadece o şirketin markasına ait fiyatları görebilmektedir. Örneğin pegasus uçak bileti satın almak için girdikleri sitede başka bir firmaya ait uçak bilgisi ve indirimli fiyatları yer almamaktadır. Fakat kaliteli bir uçak bileti satış sitesiyse, aynı anda birçok uçuş firmasının tüm uçuş saatleri, indirimli veya indirimsiz tüm fiyatlarını görmektedirler.

UCUZ UÇAK BİLETLERİ SADECE TEK YÖN İÇİNMİ GEÇERLİDİR?

Tabi ki hayır, tek yön üzerinden yapılacak uçuşlarda uygulanan indirimli ucuz uçak biletleri aynı zaman’da gideceğiniz şehir veya ülkenin dönüşünde de indirimli olarak sunulmaktadır. Fakat bunu yapabilmek için çift yön paketini seçmeniz gerekmektedir. Yani ucuz bir şekilde uçak seyahati düzenlediğiniz şehre gittikten sonra dönüş için alacağınız bilet ucuz olmayabilmektedir. Gidiş için yapacağınız ilk satın alma işleminde, web sitesinde bulunan çift yön yani diğer adıyla Gidiş-Dönüş seçeneğini işaretledikten sonra gidiş ve dönüş tarihlerinizi belirleyerek ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Bu işlem ile hem gidiş biletiniz hem de dönüş biletiniz ekonomik bir boyut kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Facebook Beğeni Artırma başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.