Eşime onuncu kez kutlayacağımız evlilik yıl dönümümüzde değişik ve güzel bir sürpriz yapmak istiyordum çünkü bundan önceki yıl dönümlerimizde hep alışagelmiş şeyleri düşünüp yapmıştım. Bunlar hepimizin aklına gelebilecek ve yapmış olduğumuz bir yemek rezervasyonu, eşimin istediği bir kıyafet, bir eşya ya da küçük hediyelerle sınırlı kalmıştı. Bu sefer onun hiçbir zaman unutamayacağı bir şey yapmak istiyordum.

İyi bir programla güzel bir sürpriz yapmak için yıl dönümümüzün üç ay öncesinde düşünmeye ve araştırma yapmaya başladım. İkimizde yoğun iş temposunda çalışan insanlarız geçtiğimiz yaz doğru düzgün birkaç hafta sürebilecek bir tatil bile yapamamıştık, tatillerimiz hafta sonu iki gün için yakın yerlere kaçmakla sınırlı kalmıştı. Yurtiçi bir seyahat değil de yurtdışı bir sürpriz olmalıydı bu! Eşimin yıllardır “Aşk Şehri” Roma’ya gitmek istediğini biliyordum. Yurtdışı uçak biletlerini ve konaklayabileceğimiz otelleri araştırmaya başladığımda alobilethattı.com sitesinin bana yurtdışı Ucuz Uçak Bileti bulma konusunda çok faydası olabileceğini fark ettim. Yurtdışı ucuz uçak bileti seçeneklerini görünce gözlerime inanamadım bu sürprizi eşime yapmak için neden bu kadar geç kalmışım diye düşündüm. Roma’ya gidebileceğimiz tarihe iki kişilik uygun fiyatlı Türk Hava Yolları uçak bileti ve Flypgs uçak bileti buldum. Otel rezervasyonumuzu da yaptıktan sonra Atatürk Havalimanının bize yakın olması nedeni ile AnadoluJet uçak biletini aldım eğer Flypgs uçak biletini alsaydım Sabiha Gökçen Havalimanını kullanmak zorunda kalacaktık buda uzun süre trafikte kalmamız anlamına geliyordu.

Bu güzel tatille ve aynı zamanda kutlamayla ilgili her şeyi artık tamamlamıştım. Eşimin böyle bir sürprizle ne kadar çok mutlu olabileceğini düşündükçe o günün gelmesi için sabırsızlanıyordum. Zaman çabuk geçmişti ve eşim evden Bodrum’da bir tatil yapacağımızı zannederek benimle yola çıktı, havalimanında biletlerimizi görünce ve Roma’ya gideceğimizi öğrendiğinde büyük bir şok ve heyecan yaşadı. Aşk kokan Roma’da unutamayacağımız harika günler geçirdiğimizi ve aşkımızı tazelediğimizi söyleyebilirim. Eşimle Aşk Çeşmesi’nde Roma’ya yeniden gelebilmeyi diledik. En önemlisi de istediğim şey olan, eşimin asla unutamayacağı bir evlilik yıldönümü hediyesi olmasıydı. Hala bu tatil her aklımıza geldiğinde yüzümüzde bir gülümsemeyle birlikte içimiz huzur doluyor. Sizde mutlaka yaşamınızda bir kere de olsa bir fırsat yakalayıp Roma’yı görmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Evliliğe Dair Her şey Burada başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.