Samsung Galaxy S3 ve S3 Mini dünyada ve ülkemizde gerçekten ciddi bir satış rakamına ulaşıp rekor kırmayı başarmış bir telefondur.  Gerek tasarımı, gerek uygun fiyatı ve gerekse üstün sistem özellikleri göz önüne alındığında çok başarılı bir telefon modelleri olan Samsung Galaxy S3 ve S3 Mini bu olumlu özelliklerin yanında birde kullanıcıların canını sıkan bir olumsuz etkene de sahiptir.

Bu olumsuz etken cihazın şarjının çok çabuk bitmesi. Samsung Galaxy S3 ve S3 Mini cihazlarını kullanan kişilerin büyük bir bölümü bu şarj sıkıntısından şikayet etmekte.

Şimdi sizlere Samsung Galaxy S3 ve S3 Mini cihazlarının şarj performansını arttırmak için bir kaç önemli bilgi sunacağız. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan Samsung Galaxy S3 ve S3 Mini cihazımızın şarj performansını arttırmak için neler yapmamız gerektiğine geçelim.

İşlemleri doğru bir şekilde hatasız yapmaya özen gösterelim;

  1. Cihazımızın Ayarlar kısmına girerek Pil yazan bölüme girelim. Orada en çok şarj tüketen uygulamalar sıralı bir şekilde yer alacaktır. Kullanmadığınız gereksiz olan çok şarj tüketen uygulamaları tespit ederek silin.
  2. Wifi ve benzeri ağ özelliklerini sürekli açık bırakmayınız.
  3. Hareketli duvar kağıdı ve benzeri görseller kilit duvarınızda kullanmayınız.
  4. Uygulamalarla işinizi bitirdikten sonra kapatmayı unutmayınız.
  5. Telefonunuzu Güç Tasarrufu modunda kullanmaya özen gösteriniz.

İşte bu sıraladığımız etkenleri uyguladığınız taktirde telefonunuz en az düzeyde şarj tüketecektir.

Bir önceki yazımız olan Tango Hesabı Nasıl Silinir? başlıklı makalemizde tango, tango hesabı nasıl silinir ve tango hesabı silmek hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:,