Salon Dekorasyonunda Koltuk Seçimi

Yeni dönem dekorasyonlarda eskilerden biraz biraz izler hala devam etse de ağır gümüşlükler yerini dekoratif kitaplıklara bırakmış durumda zaten hiç çözememişimdir mutfakta durması gereken araç gereçleri neden salona koymaktan keyif duyarız.

2016 salon dekorasyonu özellikle geniş koltukların yerini daha minik ve kullanışlılarına bırakmış durumda. Salonda kullanılan L tipi koltuklar ortama sıcak bir hava katıyor özelliklede metrekaresi küçük alanlar için kullanıma çok uygun ortada küçük görünüp içinden büyüyen sehpalarla dekorları tamamlayabilirsiniz. Salonda tercih edilen diğer üründe bir duvarı küçük raflardan oluşan kütüphaneler yapmak. Tabiki de salonunuz büyükse burada bir yemek odası ve salon takımı kurmak isterseniz geçmişte moda olan kral koltukları dediğimiz koltukların biraz modernleşmiş halleri en çok tercih edilen ürünler arasında. 2016 salon dekorasyonu renk seçimleri geçen senelerde olduğu gibi pastel tonlar ve çiçekli kullanılan kas tuğu kumaşlar tercih ediliyor dekore ederken de daha çok tekli koltuklar çiçekli, diğerleri pastel renkler olması salona yumuşak bir hava katıyor. Bu kumaşların diğer bir özelliği de leke tutmuyor olması kullanım içinde kolaylıklar sağlıyor. Birde modernize edilen salon grupları var üçlü takımların arka taraflarını kitaplık olarak kullanıldığı gruplarda son dönemlerin en çok tercih edilenleri arasında sayıla bilinir.

Seçiminiz ne olursa olsun salon hem misafirleri ağırladığımız hemde kendi aile konforumuzu düşünmemiz gereken alanlardan biri dekore ederken her aile üyesinin kendine ait bir köşe bulabileceği alanlar yaratmakta fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Küçük Dairelerde Mobilya Tercihi başlıklı makalemizde Küçük Dairelerde Mobilya, Küçük Dairelerde Mobilya Tercihi ve küçük evler için mobilya tercihi hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, , , ,