Dönemin en muhteşem telefonu S7 Edge satışa çıkmasıyla piyasaları alt üstü. Muhteşem özellikleriyle gücünüze güç katarken, göz dolduran tasarımıyla gönlümüzü fethetti geçti. S7 Edge henüz çıkmadan en çok konuşulan konulardan birisi de her telefonda olduğu gibi batarya ömrüydü. Çünkü akıllı telefonları çok güçlü donanımlarla donatırken, bir çok engeli aşarak muhteşem tasarımlara imza atarken maalesef ki batarya sıkıntısı bir türlü çözülemedi. En son benzinle çalışan telefonların üretileceği dedikodusu vardı ki açıkçası ben bunu S7 Edge’ den bekledim. Çünkü S7 Edge görücüye çıkmamışken kulislerde dönen dedikodular, telefondan beklenen performans fazlasıyla yüksekti. Bir ara performans konusunda o kadar yüksek beklentilere girildi ki eh herhalde benzin olayını bu telefon için yapacaklar diye düşündürdü.

 

S7 Edge aslında batarya ömrü açısında kimi testlere göre piyasanın en iyi, kimi testlere göreyse en iyi ikinci akıllı telefonu olmuş durumda. Donanımı ve özelliklerine göre pil tasarrufu çok iyi.
S7 Edge şarj sorunu nasıl çözülür diye araştırma yapıyorsanız hemen belirtelim. Batarya kullanım sürenizin az olması yada şarj dolma sürenizin uzun olması gibi durumlar yaşanmakta. Genellikle bu tarz sıkıntılar kullanıcıların telefonları yanlış kullanmalarından kaynaklanıyor. Kısa sürede biten bataryalar ya da uzun süreler şarj olmayan telefonunuzu ilk günkü performansına döndürmek sizin elinizde.

 

Sizin hem S7 Edge şarj sorunu nasıl çözülür sorunuzu cevaplarken hem de batarya performansınızı nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz durumlar hakkında bilgilendirelim.

Öncelikle telefonunuzun arka planında çalışan uygulamalar siz farkında olmadan bataryanızı çabucak bitirebilir ya da şarj sürenizi uzatabilir. Tasarruf için uygulamaları kapatmak gerekir.

 

Akıllı telefonlarda batarya ömrünü en çok etkileyen ve bir şarj sorunuymuş gibi gözüken olaylardan biri de ekran parlaklığınızdır. Akıllı telefonların en çok şarj yiyen donanımı ekranıdır. Ekranın parlaklığını azaltmak yada telefonu kullanmadığınız zamanlarda ekranın otomatik kapanmasını sağlamak sorununuzu büyük ölçüde çözer.

 

S7 Edge telefonunuzu şarj ederken kullanmak hem batarya ömrünüzü kısaltacak hem de performansını etkileyecektir.

S7 Edge şarj sorunu nasıl çözülür sorunuzu cevaplamaya çalıştık. Bunların haricinde farklı bir S7 Edge şarj sorunu yaşıyorsanız teknik servise göstermeniz de fayda var.

Bir önceki yazımız olan S7 Edge Isınma Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.