Harika bir telefon. Tam bir teknoloji harikası. Tasarımın geldiği son nokta diyebilir hatta. S7 Edge çıktığı günden beri piyasanın en popüler akıllı telefonu oldu. S7 Edge’ yi bu kadar popüler yapan en önemli nokta kullanıcıların istekleriyle donatılmış olması. Kullanıcıların fikirlerine ve isteklerine fazlasıyla önem veren Samsung, S7 Edge ismini vererek ürettiği akıllı telefonu piyasa da büyük yankı uyandırdı. 2016 yılının en popüler telefonu olmasının yanı sıra en yüksek teknolojik donanıma sahip telefonu da. Üst düzey işlemci, ram, ekran kalitesi kullanılarak tasarlanan S7 Edge bu güçlü yapısıyla her türlü zorluklarda ve yüksek güç isteyen uygulamalarla sorunsuz çalışmakta. Akıllı telefonların küçük ve ince yapılarında bugüne kadar soğutma sistemi kullanılamamaktaydı. Bu yüzden bir çok akıllı telefon özellikle güç isteyen uygulamaları çalıştırırken ısınma sorunuyla karşı karşıya kalmaktaydı. S7 Edge ısınma sorunu yönünden piyasadan tamamen ayrılıyor. Özel bir soğutma sistemini de içinde barındıran telefon bu sayede güç isteyen işlemlerde de ısısını korumayı başarıyor.

Özellikle uzun süreli oyun oynama, video seyretme gibi durumlar da ısınma sorunu ortaya çıkabilir. Endişelenmenizi gerektirecek bir durum olmadığını hemen belirtelim. Çünkü bu gibi durumlarda küçük ısınmalar gayet doğaldır.

S7 Edge ısınma sorunu nasıl çözülür sorusunun eeen güzel cevabı telefonunuzu soğuk suda 2 saniye bekletmek diyebiliriz. Şaka bir yana gerçekten işe yaradığını göreceksiniz. Su geçirmezlik özelliği olan bir telefon için bunu gayet doğal yapabilirsiniz.

Ciddi olmak gerekirse gerçekten S7 Edge Isınma sorunu nasıl çözülür? Isınmanın nedeni bulmak tek seferde tüm sorunu tekrarlanmamak üzere çözmenize yardımcı olur. İlk olarak telefonunuzun arka planında çok fazla sayıda uygulama çalışıyor olabilir. Arka planda sürekli çalışan uygulamalar telefonunuzun işlemcisine gereksiz bir yük bindirir. Bu yüzden arka planda çalışan uygulamalarınızı kapatmak ısınma sorununuza çare olabilir.

S7 Edge ısınma sorunu nasıl çözülür sorusunun bir diğer cevabı da telefonunuz şarjdayken kullanmamaktır. Telefonunuz şarj olurken batarya ve işlemci bir yük altındadır. Bunun üstüne bir de siz yük bindirirsiniz ısınmalara sebep olur. Kullanmamak hem bataryanızın ömrü hem de telefonunuzun ömrü açısından çok daha sağlıklı olur.

Isınma Konusunda Kalıcı Çözüm İçin İse..

En kalıcı çözüm ise Google Play Store aracılığıyla indirebileceğiniz Clean Master uygulamasıdır. Bu en etkili ve kalıcı çözümdür. Uygulamayı indirdikten sonra açın ve karşınıza çıkan ilk ekrandaki telefon hızlandırma yazısına basın. Bu işlem bittikten sonra uygulamanın içindeki Araçlar menüsüne gelin. Bu menü içerisinde İşlemci Soğutucu bulunuyor önce bunu çalıştırın ve talimatları izleyin. Artık telefonu sırtınızdan aşağı atsanız bile buz atmış hissi alacaksınız. Bu işlemi her telefon ısındığında yapın. Sağlıklı bir çözümdür.

Bir önceki yazımız olan Note 5 Isınma Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.