Tozbulutu.org ailesinden günümüzün en çok aranan ve merak edilen, çözümü bir türlü bulanamayan sorusuna cevap vermek için karşınızdayız bu sefer. Note 5 ısınma sorunu nasıl çözülür sorusunun cevabını bulmak için uğraşmanıza artık gerek yok. Sizi bu sıkıntıdan kurtarmak için buradayız. Öncelikle kullandığınız cihazdan biraz bahsedelim. Kullandığınız cihazın son yılların en popüler cihazlarından biri olan akıllı telefon denilen bir cihaz. Akıllı telefonların hayatımıza girişiyle bir çok alanda bizim asistanımız oldular. Bizim yerimize bir çok işi gerçekleştiren bu akıllı telefonlar marifeti bu kadarla da kalmadı. Geliştikçe geliştiler ve birbirinden eğlenceli oyunlarla, videolarla boş zamanlarımız da hep yanımızda oldular. Diyorsunuz ki bunları neden anlatıyorsun biz Note 5 ısınma sorunu nasıl çözülür onun cevabını arıyoruz.

 

Kullandığımız bu üst düzey cihazları tam olarak anladıktan sonra göreceksiniz ki ısınma sorunu gibi yaşadığınız sorunların hepsi çözülecek. Akıllı telefonları aslında mini bir bilgisayar olarak tanımlayabiliriz. Bilgisayarınızın çalışması için gerekli donanımın tümü akıllı telefonlarımızda teknoloji yardımıyla minimize edilmiş halde bulunmaktadır. Ama maalesef bilgisayarlar da bulunan fanı koyacak kadar yer bulunmamaktadır. Eh zaten cep telefonuna da fan koymak pek hoş olmazdı. En azından tasarım olarak. Performans olarak değerlendirilirse bu telefonlar bir bilgisayar kadar olmasa da yine de birçok işimizi görür.

 

Note 5 telefonunuzun ısınmasının birkaç sebebi vardır. Öncelikle bilinmeyen sebepten başlayalım. Aslında bilinen ama bulunması çok zor olduğu için bilinmeyen sebep denmekte. Korkmanıza gerek yok çözümü en basit olan sorun. Telefonunuzu resetlediğiniz de yani aç kapa yaptığında probleminiz çözülecektir. Bunun sebebi telefon cache belleğinizin aşırı dolması yada kayıt defterinin yanlış bir işlem yapmasından kaynaklıdır.

 

Diğer bir sebepse kullandığınız uygulamalardır. Bilmediğiniz bir uygulama arka planda sürekli çalışıyor olabilir ve işlemciniz bu yüzden ağır iş yükü altında kalır. Bu da ısınmaya sebep olur. Bilmediğiniz uygulamaları silmek işinize yarayabilir.

 

Note 5 ısınma sorunu nasıl çözülür sorusunu en çok soranlardan biri de sık ve kesintisiz oyun oynayanlardır. Uzun süre oyun oynamak telefonunuzun grafik kartının ısınmasına sebep olur bir problem değildir.

 

Ayrıca arka planda çok programın çalışması yada şarjdayken telefonu kullanmak da ısınmalara yol açar.

 

Tüm bunlar işinize yaramadıysa telefonunuzu bir teknik servise göstermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Borla çalışan insansız hava araçları geliyor başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.