Neden Kilo Veremiyorum?
Herhangi bir hastalığım yok, ilaç kullanmıyorum, zayıflamak için tüm cesaretimi de topladım hatta diyete başladım bile ama hiç kilo vermiyorum diyorsanız. Bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz. Bu yanılış sizin mutfaktan aşırdığınız şekerli gıdada olabilir. vucudunuzuda fark etmediğiniz bir eksiklikte.

Şunu söylemeye çalışıyoruz. Kişinin vücudunu tanımadan yaptığı her girişim zaten sonuçsuz kalacaktır. O kadar diyet yaptım, bitki kullandım, ilaç yuttum spor yapıtım işe yaramıyor diyerek kilo vermek için kullandığınız cesareti kırarsınız.

Karar verdiğinizde diyetisyeninize gidip gerekli ölçümleri isteyin. Onunla beraber bir rota çizin. Kendinize ulaşılabilir bir hedef ve yeteri kadar bir zaman koyun.

Pek çoğumuz kendi uyguladığımız yâda uzmanı olmayan kişiler tarafından önerilen yöntemlerle kilo vermeye karar verip vücudundaki gereksiz kilolar ve yağların yerine bedenimizin ihtiyaç duyduğu su ve kaslardan ödün veririz. Zayıflayamadığımız gibi sağlığımızın da olumsuz etkilenmesine neden olmuş oluruz.

Kilo verebilmek için spor yapmalı ve size uygun bir diyet listesi oluşturmalısınız. Diyet yapmak zor geliyorsa yediğiniz şeylere dikkat ederek kilo aldıran şeylerden uzak durarak kilo vermekte mümkün.