Ramazan ayları tüm Müslüman alemi için en mübarek ayların başında gelir. Bu aylarda cinsel ilişkiye girmek haramdır, caizdir. Erkek ve eşi olan kadının bu mübarek aylarda oruç tutması gerekir. Eğer eşler mübarek Ramazan ayı içerisinde cinsel ilişkiye girmişler ise kefaret vermek zorundadırlar. Bu kefaret ise iki ay gün oruçtur. Her oruç tutamayan insanlar ise altmış yoksulu doyurması gerekir.

Fakat Ramazan’da cinsel ilişkiye girmenin haram ve caiz olduğu zaman gündüzdür. Geceleri erkeklerin hanımlarıyla cinsel ilişkiye girmesi helal kılınmıştır. Cinsel ilişki sonrası ise bireylerin mutlaka boy abdesti almaları gerekir. Ardından ise sabah namazına kalkarak sabah namazı kılması gerekir.

Evli olmayan birinin karşı cins ile cinsel ilişkiye girmesi mutlak haramdır. Ramazan ayı içerisinde cinsel ilişkiye girmeleri ise daha büyük haramdır. Bu mübarek ay içerisinde kendi nefsimize yenilip, pişman olacağımız günahlar işlemeyelim.

Unutmayalım ki Allah en iyi bilen ve bildirendir.

Bir önceki yazımız olan Kekimi Ye Beni Yeme. başlıklı makalemizde kek, kek reklamı ve kekimi ye beni yeme hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, ,