miley cyrus

[alert-warning] Dikkat Eleştiri İçerir ! [/alert-warning]

Youtube’da gezerken gördüğüm bir videoyu an itibariyle izlemiş ve bu video hakkında yazı yazma gereği duymuş bulunuyorum.Nedeni ise bizim genç arkadaşlarımızın -ki onlara ergen deniliyor fakat ben burada onlara ”genç arkadaşlarım” dedim- Miley Cyrus,Demi Lovato,Selena Gomez gibi ünlüleri idolleri olarak görmeleri.Arkadaşımızın biri Miley’in hayatı antiler izlesin diye bir video yüklemiş youtube’a.Miley’i haklı çıkarmaya çalışmış.Galiba onun avukatı. Evet evet kesinlikle onun avukatı. Video’da söylendiğine göre 14 yaşında çıplak fotoğraflar vermeye zorlanmış ki bu olabilir bunu es geçiyorum.Benim eleştireceğim nokta bileklerini kesmiş olması,uyuşturucuya başlaması,yanlış arkadaşlar edinmesi de değil ! Bizim genç arkadaşlarımızın bunu yapan birini idolü olarak görmeleri. İdol kelimesinin anlamını bilmeyen varlığından haberi olmayan arkadaşlarımız da vardır eminim.Genç arkadaşlarım,kardeşlerim ( seçim konuşması gibi oldu ) idol olarak alacağınız kişi uyuşturucuya başlamış,bileklerini kesmiş,sevgilisinden ayrıldığı için bunalıma girmiş biri mi ? İdol olarak alınacak kişi çoğu yönüyle hatta neredeyse tüm yönleriyle bir yıldız gibidir.Ama sizin yıldız anlayışınız şarkı söyleyen ünlüler mi ? Özellikle de yabancı ünlüler ?

Neyse videoyu izleyelim söyleyeceklerim daha bitmedi.

[youtube id=”XBqpfiS8btw” width=”600″ height=”340″ position=”left”]

Her neyse bir de yazılara yapılan yorumlar var ki onlar daha da ilginç. Bir kaç alıntı yapayım bakalım.

Nesrin ulutel – Hayatı nede garipmis hayran kaldım yan yzndn nee oluor.
Yorum aynen böyle.Türkçe imla kurallarına hiç girmiyorum zaten yok.

özgeözge Belieber – Ağladığım gerçeği
Bu arkadaşımız da izlerken ağlamış bakın bakalım siz ağlayacak mısınız ?

Eda Büşra Aksoy – ağladım valla bunları bilmiyodum :'(
Eda arkadaşımız da ağlamış. Ah be Eda kardeşim çevremizde annesi babası o kadar çok zor para kazanan geceleri çocuğuna belli etmeden ağlayan insanlar var ki, siz ise Miley hanıma ağlıyorsunuz.

Sorun şu ki yetişen genç nesil kesinlikle yabancılaşarak geliyor ve kendi benliğini kaybediyor. Beyin yıkama işlemlerini başarı ile gerçekleştiren basın ve medya hayatı garipleştirmek adına her adımı atarken,küçücük çocuklarımızın elinin altında olan internette çoğu zaman aslı olmayan olayların yarattığı komaları çocuklarımıza empoze ediyor ! 

Bir önceki yazımız olan Galaxy S3 Güncellemesi Sonunda Geldi başlıklı makalemizde galaxy s3, galaxy s3 güncellemesi ve galaxy s3 güncellemesi ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, ,