020

Miley Cyrus’un Hayat Hikayesi’ymiş !

Eleştirisk Tozbulutu

[alert-warning] Dikkat Eleştiri İçerir ! [/alert-warning]

Youtube’da gezerken gördüğüm bir videoyu an itibariyle izlemiş ve bu video hakkında yazı yazma gereği duymuş bulunuyorum.Nedeni ise bizim genç arkadaşlarımızın -ki onlara ergen deniliyor fakat ben burada onlara ”genç arkadaşlarım” dedim- Miley Cyrus,Demi Lovato,Selena Gomez gibi ünlüleri idolleri olarak görmeleri.Arkadaşımızın biri Miley’in hayatı antiler izlesin diye bir video yüklemiş youtube’a.Miley’i haklı çıkarmaya çalışmış.Galiba onun avukatı. Evet evet kesinlikle onun avukatı. Video’da söylendiğine göre 14 yaşında çıplak fotoğraflar vermeye zorlanmış ki bu olabilir bunu es geçiyorum.Benim eleştireceğim nokta bileklerini kesmiş olması,uyuşturucuya başlaması,yanlış arkadaşlar edinmesi de değil ! Bizim genç arkadaşlarımızın bunu yapan birini idolü olarak görmeleri. İdol kelimesinin anlamını bilmeyen varlığından haberi olmayan arkadaşlarımız da vardır eminim.Genç arkadaşlarım,kardeşlerim ( seçim konuşması gibi oldu ) idol olarak alacağınız kişi uyuşturucuya başlamış,bileklerini kesmiş,sevgilisinden ayrıldığı için bunalıma girmiş biri mi ? İdol olarak alınacak kişi çoğu yönüyle hatta neredeyse tüm yönleriyle bir yıldız gibidir.Ama sizin yıldız anlayışınız şarkı söyleyen ünlüler mi ? Özellikle de yabancı ünlüler ?

Neyse videoyu izleyelim söyleyeceklerim daha bitmedi.

[youtube id=”XBqpfiS8btw” width=”600″ height=”340″ position=”left”]

Her neyse bir de yazılara yapılan yorumlar var ki onlar daha da ilginç. Bir kaç alıntı yapayım bakalım.

Nesrin ulutel – Hayatı nede garipmis hayran kaldım yan yzndn nee oluor.
Yorum aynen böyle.Türkçe imla kurallarına hiç girmiyorum zaten yok.

özgeözge Belieber – Ağladığım gerçeği
Bu arkadaşımız da izlerken ağlamış bakın bakalım siz ağlayacak mısınız ?

Eda Büşra Aksoy – ağladım valla bunları bilmiyodum :'(
Eda arkadaşımız da ağlamış. Ah be Eda kardeşim çevremizde annesi babası o kadar çok zor para kazanan geceleri çocuğuna belli etmeden ağlayan insanlar var ki, siz ise Miley hanıma ağlıyorsunuz.

Sorun şu ki yetişen genç nesil kesinlikle yabancılaşarak geliyor ve kendi benliğini kaybediyor. Beyin yıkama işlemlerini başarı ile gerçekleştiren basın ve medya hayatı garipleştirmek adına her adımı atarken,küçücük çocuklarımızın elinin altında olan internette çoğu zaman aslı olmayan olayların yarattığı komaları çocuklarımıza empoze ediyor ! 

Bir önceki yazımız olan Galaxy S3 Güncellemesi Sonunda Geldi başlıklı makalemizde galaxy s3, galaxy s3 güncellemesi ve galaxy s3 güncellemesi ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Miley Cyrus’un Hayat Hikayesi’ymiş !” üzerine 8 yorum

 1. Goqsoloji diyor ki:

  Gerçekten böyle saçma sapan kişileri idol olarak gören gençlerin ailelerini merak ediyorum. Aileleri böyle kişileri örnek aldıklarını bilseler( ben bilmediklerini düşünüyorum) tepkileri ne olurdu. Örnek alınacak insan varken neden bu tip insanlar diye sormadan edemiyorum.

 2. Serhat Atik diyor ki:

  Bu isimlerin bir çoğu disney ile en küçük yaştaki çocukların zihnine girmiş ve derin bir hayranlık oluşturulmuştur. Şimdi ise gittikleri yollar yanlış bile olsa örnek davranışmış gibi göstererek hayranlık uyandırıyorlar iyice bu ergen hayranlarına.

 3. ibrahim diyor ki:

  hocam boş verin yahu dediğiniz gibi ergen arkadaşlar özenti olarak yetişiyor çoğunlukla

 4. NarKo diyor ki:

  ideal olarak örnek alınacak çok kişi varken bunları idael olarak görmek çok saçma

 5. hackxien diyor ki:

  Bunlar gelip geçici ,1-2 yıla bunların esameleri kalmayacak o yüzden takmaya gerek yok,zaten bu sadece miley için geçerli değil,çoğu ünlü kötü şekilde etkileyebilir. Yapacak birşey yok,o piyasa böyle.

 6. Rant diyor ki:

  Bu tarz insanları örnek almak onları sevmek garip birşey doğrusu. İleride birgün kızım olursa umarım bu tarz insanları sevmez..

 7. eb diyor ki:

  Sorun şuki sen malsın insanlar onu herleye rağmen güçlü kalıp bunlardan kurtulduğu ve şarkılarında iyi şeyler söliyip güç verdiği için seviyo fakat siz türkiyede geri kalmış kıro ve eski kafalı erkekler oldunız için anlamassınız siz anca saçınızı jöle sürüp yalama şekli yapıp dolaşırsınız kadın her lafında para kazanıyonve senin şu saçma ve ezikte konuşmandan haberi bile yok

  1. Tozbulutu diyor ki:

   sen en haklısın o yüzden tartışmaya bile girmiyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>