LG firması tarafından üretilen ve çok üst düzey gelişmiş özelliklere sahip olan LG G3, kullanıcıların hemen hemen tüm ihtiyaçlarına maksimum kalitede yanıt verebilecek bir cihaz. Gerek sistemi, gerek kamerası ve gerekse stabil çalışması gibi daha bir çok gelişmiş özelliklere sahip olan LG G3, ülkemizde de yavaş yavaş satışa sunulmaya başlanmış gibi görünüyor.

Peki LG G3 cihazını satın almış bir kullanıcı bu telefona nasıl root atabilir?

Artık her mobil cihaz kullanıcısı cihazına root atarak cihazın bütün yetkilerinin kendisinde olmasını istiyor. Şüphesiz LG G3 kullanıcıları da cihazlarına root atarak telefonun bütün kontrol ve yetkilerine sahip olmak ister. Peki LG G3 cihazına nasıl root atılır? Bu sorunun cevabına geçelim şimdi;

Öncelikle şimdi sıralayacağımız model listesinde yer alan bir LG G3 cihazına sahip iseniz bu root işlemini yapın, aksi taktirde lütfen bu yazımızda yer alan root işlemini yapmayınız.

LG G3 Root model listesi:

  • Kore modeli G3 (F400K/L/S)
  • Uluslararası modeli G3 (D855)
  • AT&T modeli G3 (D850)
  • T-Mobile modeli G3 (D851)
  • Kanada modeli G3 (LG-D852)
  • Spirint modeli G3 (LS990)
  • Verizon modeli G3 (VS985)

Şimdi model listesini inceledikten sonra root atma işlemine geçelim;

Cihazınızın %50’nin üzerinde şarj seviyesine sahip olduğunu kontrol ettikten sonra USB hata ayıklama seçeneğini cihazınızın ayar bölümünden aktifleştirin. Ayrıca dosyalarınızın yedeğini almayı ve orijinal USB kablosu kullanmanız gerektiğini unutmayınız.

Bu adresten IO Root adlı programı bilgisayarınıza indirin, daha sonra LG G3 cihazınızı uçak moduna alıp USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın. İndirdiğiniz dosyada root.bat adlı içeriği çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra karşınıza bir CMD komut dosyası gelecektir onu enter yapıp ilerleyin.

İşte işlem bu kadar. LG G3 cihazınıza root atma işlemini tamamladınız.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S3 ve S3 Mini Şarj Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizde s3 mini şarj sorunu ve s3 şarj sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, , ,