LG’nin yeni cihazlarından olan G3, kısa bir zamanda hızlı satış ile beklenen geri dönüşünü sağladı. Haliyle birçok kişinin elinde artık G3’ü görür olduk. İnsanlar bu cihazda nasıl ekran görüntüsü alınır henüz pek bilgi sahibi değiller. O yüzden bugün sizlerle LG G3’te nasıl ekran görüntüsü alınır bundan bahsedeceğim.

LG G3’te iki farklı ekran görüntüsü alma yöntemi bulunuyor. İki yönteminde çok basit olduğunu belirteyim. İsterseniz bunları hızlı ve kısa bir şekilde detaylandıralım.

İlk yöntemimizde telefonun ses azaltma ve güç tuşuna aynı anda bastığımızda, o an ekranda olan görüntüyü cihaz otomatik olarak galeri bölümüne kayıt edecektir.

g3-screenshot

İkinci yöntemimizde ise telefonun QMemo+ uygulamasından yararlanacağız. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere, home tuşunun üzerinden parmağımızı yukarıya doğru sürüklüyoruz ve kısayol menüsünü açıyoruz. Bu menüde yer alan Qmemo+ ile görüntüleri kolayca alıp, kaydedebilirsiniz.

g3-qmemo

Bir önceki yazımız olan Programsız Skype Çoklu Oturum Açmak başlıklı makalemizde skype ve skype çoklu oturum açma programı hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, , ,