Tozbulutu’nda bulunan yazılar çoğu zaman yazarın kendi kişisel görüşleridir,kurum ve kuruluşları hedef almamaktadır.Bilgi vermek amacıyla kurulmuş kişisel bir blogdur.

Sitede bulunan önerilen siteler adlı bölümdeki sitelerden tozbulutu sorumlu değildir ve tıklamalar sonucu oluşabilecek herhangi bir sorundan tozbulutu sorumlu tutulamaz.

Tozbulutu tarafından yazılan tüm yazıların ve kullanılan görsel resimler her hakkı saklıdır.Ticari kullanım amaçlı tozbulutu blogun yazdığı yazılar hiçbir şekilde kullanılamaz.Yazılan yazıları ticari amaçlar hariç paylaşmak istediğinizde bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Şartlar aşağıda belirtilmiştir.

1- Yazı içerikleri değiştirilemez.
2 – Yazılar eğer bir dergide veya basım yapılacak alanlarda kullanılacaksa kesinlikle tozbulutu tarafından yazıldığı bildirilmek zorundadır.
3- Yazıları eğer kendi sitenizde paylaşacaksanız bu yazı tozbulutu.org’dan alıntıdır şeklinde ve kaynak:tozbulutu.org şeklinde link çıkışı yaparak paylaşımları gerçekleştirebilirsiniz.

Bu şartlar kabul edilmediği sürece yazıları yayınlamaya devam edilirse uyarı yapmadan hukuki yollara başvurulacaktır.

Tozbulutu blog da kullanılan tema Metroblog temasıdır ve tozbulutu yapımı bir temadır. Ücretsiz paylaşımı yasaktır. Tema belirli bir ücretle satılmaktadır. Kullanmak istediğiniz takdirde ödemeyi yapıp temayı kullanabilirsiniz.