Küçük Dairelerde Mobilya Tercihi

Küçük dairelerde dekorasyon yapmak ve mobilya seçmek diğer büyük evlere oranla daha zordur. Evleriniz de rahat edebilmek ve rahatça hareket edebilmek için dekorasyona çok önem vermelisiniz.

Bu bağlamda birkaç öneriyle ev dizaynı hakkında önerilerde bulunmak yerinde olacaktır. Öncelikle odaların tümünde boş alanların tamamıyla değerlendirildiğinden emin olun. Ayrıca mobilyalarınızı odaların şekline göre dikkatle seçmeniz size alan kazandıracaktır. Kazandığınız alanları ise içinizi ferahlatacak dekorasyonlarla süsleyebilirsiniz.

Örneğin; bir çiçek veya bir mum olabilir. Bir başka noktadaysa fonksiyonel eşyalar kullanarak da sınırlı alanlarınıza katkıda bulunabilirsiniz. Örneğin; duvara monteli raflar veya birden fazla gözlü bir televizyon ünitesi.

Odadaki boş alanları doğru şekilde değerlendirdiğinizden emin olun. Yanlış eşya seçimi yapmaktan olabildiğince kaçının ki ev içindeki hareket alanınızı kolaylaştırın ve kendinize ferahlık sağlayın.

Sonuç olarak, küçük dairelerde klasik mobilya kullanımı son derece üzerinde titizlikle durulması bir konudur. Bundan ötürü ki küçük dairelerde ev eşyalarının hem güzel gözükmesi hem kullanışlı olması yönüyle hem de daireyi gerçek genişliğinden daha büyük göstermek için kesinlikle mobilya-fonksiyonel-tasarım üçgeni üzerinde titiz bir şekilde çalışılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde 2016 Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri, Küçük Evler İçin Dekorasyon ve Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, , , ,