küçük çocuk

Küçük bir çocuk olmak istiyorum yeniden. Yaşayamadığım onca şey varken neden hemen büyüdüm ki. Daha sokaklarda çok dizlerimi parçalayacaktım ben. Kimi zaman ağlayarak eve dönecek annemin koynuna sığınacaktım. Ne kadar çabuk geçiyorsun zaman. Söylesene neden büyüttün beni ?

Kırlarda koşmadan, dağlarda dolaşmadan geçti çocukluğum. Hep annem kızar diye üstümün batmamasıyla geçti. Plastik topumun kaybolmasıyla, arabalarımın bozulmasıyla geçti. İçine kapanık bir çocuğun gözlerinden dökülen yaş gibi geçti. Kimi zaman gece korkularımla,kabuslarımla göz açıp kapayıncaya dek geçiverdi …

Kiraz ağaçları arasında, bir öğlen vakti kavrularak sıcakta ve boğazıma kaçan çekirdek sıfatıyla geçti. Yaşım da geçti, çocukluk hayallerim de. Geriye kalan küçük anılarım oldu. Tabi bir de ne kadar zorlasam da hatırlayamadıklarım.

Kalbin çocuk kalması için uğraşmak gibi senelerce ve umudunu yitirerek saniye saniye, karanlıktan aydınlığa ok atar gibi geçti. Zaman geçti gitti . Geriye kalan küçük bakışlarım oldu. Tabi bir de ne kadar zorlasam da gülümseyemediklerim.

Kalbimin yerinden fırlayacak gibi atmasıyla, kimi zaman kanayan burnumun dinmemesiyle geçti. Geriye kalan küçük sözlerim oldu. Tabi bir de ne kadar zorlasam da sevemediklerim.

Oynadığım oyunlardaki yalnızlık gibi,küçük arabamın olmayan tekerleği gibi geçti. Geriye kalan büyük ağlayışlarım oldu. Tabi bir de ne kadar zorlasam da geri getiremediğim çocukluğum !

Bir önceki yazımız olan 2013 Bitti Sıra 2014'de başlıklı makalemizde 2014 yılı, hoşgeldin 2014 ve yeni yıl hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, , , ,