Bu aralar Eleştirisk kategorisinde fazlasıyla yazı yazmaya başladım. Bazen kendimi herşeye gıcık gidiyormuşum gibi hissediyorum.Fakat arkadaşlar o reklam nedir öyle ya.

Evet evet bu başlığımız bir kek reklamından yani Popkek. Bu reklamdan sonra ben değil o keki bi daha öyle kek yemem be.Efendim akabinde kızlar sınavdan çıkıyor ve arkadaşının biri sınavım çok kötü geçti yaaaaaaa diyor.Bu bizim Popkekci kızımız da benim de çok kötü geçti yaa şeklinde her öğrencimizin söylediği klasik sözlerden birini ediyor.Aman Allah’ım o da ne kek birden konuşmaya başlıyor ”Jale Jale benimki de kötüydü ! Kekimi ye beni yeme ikimizde biliyoruz ki soruları dibine kadar yaptın.” Sonra kek yeniyor falan filan.

Yav arkadaşlar bu nasıl bir reklam senaryosudur ! Çok mu arıyorlar acaba böyle reklamları,senaryoları.
Kendimden biliyorum ki markette çok satılan keklerden biri de popkektir.Böyle bir reklam yapma gereği nerden çıktı açıkcası anlamış değilim.Bir pazar hamlesi desem böyle bir reklamdan insan müşteri kaybeder yahu. İyice 118 80’e benzemeye başladı bunlar da. Büyük ihtimal bizim bilinçaltımıza işlemeye çalışıyorlar.

Bu stratejiler bu sıralar çok kullanılmaya başladı. Sübliminal mesajlar,bilinçaltı yıkama teknikleri. Nereye gidiyor bu reklam,basın-yayın organları,şirketleri,kuruşları ? Üzülünecek durumlarda olan halimize her zaman gülüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Miley Cyrus'un Hayat Hikayesi'ymiş ! başlıklı makalemizde miley cyrus, miley cyrus hayatı ve miley cyrus kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, , ,