İnanmak başarmanın yarısıdır derler çoğu zaman. Tabi bazı kafası güzel arkadaşlarımız hemen espri diye yapıştırırlar – iki kere inanırsam başarmış olurum o zaman .. Zihninizde canlandırdığınız yapmayı istediğiniz şeyleri çevresel durumlardan dolayı gün geçtikçe erteliyor olabiliriz,olabilirsiniz. Peki gerçekten mi istiyorsunuz kafanızdaki olayı ?

Eğer gerçekten istiyorsanız pes etmeyeceksiniz demektir. Pes de etmeyin zaten .. Durduk yere karamsarlığa kapılmanın ne gereği var canım amannn. En berbat duygudur karamsarlık. Onun sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Melankolia tarzı müzikler fazlasıyla türemiş durumda onlardan uzak durmanız sizin yararınıza olur gibi. Neyse başlık baya iddialı oldu devamını getirelim madem. İnsan yapısı gereği başarmak,beğenilmek ister. Heves kırıcı iblisler olsada hayat yokuşunda kolay yolla kazandığımız hiçbir şeyin zaten değeri yoktur. Alın teri felsefesiyle yaptığımız işlerin bize verdiği rahatlık duygusu gibi bir duygu türü var. Kimi insanlar için bu çok uzak bir durum. Bu duyguyu tatmayan onlarca-yüzlerce kişi var. Peki hiç kendi kendimize sorduk mu biz bu anlamda ne yaptık ? Kolaya alıştığımız şu zamanlarda kendi başımızın çaresine ne kadar bakabildik ?

İstediğiniz şeylerin peşinden koşmak,yılmadan yorulmadan gitmek gerekir. Bu yolla nice deneyler sonuçlanmış,nice insanlar başarıya ulaşmış,kimileri gitmiş futbol maçında gol atmış,bazılarımız da keman çalmayı öğrenmiştir. Ali kızlara hava atmak için kas yapmıştır,Ayşe inanarak belki de genel müdür olmuştur. Mesele kafamızın içindeki senfonide. Ritmi tutturdun mu gerisine sen bile hayret edersin.

Ritmi tutturmak için kemanı dene – sevmiyor musun ? – O zaman gitarı denersin be kardeşim …Etiketler:, , ,