İngilizce hayatımıza girdi gireli en büyük hedef İngilizce öğrenmek olmaktadır. Daha küçük yaşlarda başlayan eğitimler lise yıllarına kadar devam etmekte hatta harici kurslar ile desteklenmektedir. Konuşarak İngilizce öğren metodu, İngilizce öğrenebilmenin en iyi yollarından olmaktadır. Zaman içinde değişen şeyler ile birlikte eğitim sistemi de değişmekte ve daha çok ilerlemektedir. Eski klasik tarz eğitimden sıyrılarak daha modern ve pratik ağırlıklı eğitim her zaman insanların daha çok aklında kalmakta ve bu şekil eğitim insanı daha başarılı yapmaktadır. Bir dilin öğrenilme sürecinde muhakkak pratik olmakta hatta pratiğe verilen önemin arttırılması gerekmektedir. Karşılıklı konuşmalar veya İngilizceyi sıklıkla konuşulabilecek bir iş ortamında çalışmak faydalı olmaktadır. Okul haricinde gidilen kurslar da artık birebir ders verebilmekte kişinin seviyesine göre sınıflar açılmaktadır. Seviyeye göre de yerli veya yabancı eğitmenlerden ders alınmaktadır. İngilizcenin bu denli hayatımızda önemli yer kaplamasının sebeplerinden biri ikinci dünya savaşı olarak gösterilmektedir. Diğer bir sebep ise dünya devlerinden olan Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerin hem anadillerin hem de resmi dillerinin İngilizce olması gösterilmektedir. İkinci dünya savaşında gelişimini yaygınlaştıran İngilizce zaman içinde varlığını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Geçmişten günümüze pek çok değişmekte önceleri hiç önemsenmeyen şeyler bugün çok kıymetli olmaktadır. Geçmişte İngilizce bu kadar derli olmasa da günümüzde artık evrensel dil olarak nitelendirilmekte ve dünyanın nerede ise yarısından fazlası İngilizce bilmekte ve anlaşmaktadır. Bugün İngiltere’den biri Japonya’dan biri ile İngilizce anlaşabiliyor ise İngilizcenin ortak dil ve anlaşma dili olduğu kabul edilmektedir. İngilizce dili artık iş hayatında da çok önemli bir hale gelmekte işverenler eğitim ile birlikte dil bilgisini önde tutmaya başlamaktadır. Önceden tanıdık vasıtası ile kolaylıkla iş bulunur iken şimdilerde eğitim, yabancı dil ve referanslar ön plana çıkmaktadır. İngilizce Dersleri artık her fırsatta okullarda, kurslarda ve etüt merkezlerinde verilmekte bunun yanı sıra belediyelerin açtığı ücretsiz programlar da bulunmaktadır. Ev hanımı, çalışan veya ne olunur ise olunsun yeni bilgiler ve yeni şeyler öğrenmek insanın gelişimine katkıda bulunmakta ve önüne yeni ufuklar açmaktadır.

Teknolojideki gelişmeler de bu bağlamda kanıksanamamaktadır. Teknoloji ile birlikte dünyanın bir ucundaki yabancı bir insan ile konuşabilmek için gerekli olan iki şey bulunmaktadır: İnternet ve İngilizce. Bu iki şey olduktan sonra konuşulamayacak ve anlaşamayacak insan bulunmamaktadır. Online sitelerin de bu konuda pek çok yararlı makaleleri ve anlatımları bulunmaktadır. En basitten başlanacak eğitim ile başlanabilmekte ve http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-sayilar/‘ sitesinden hem görsel hem yazılı insan kendi kendini eğitebilmektedir. Bir dil öğreniminde pratik yapmanın en önemli avantajı ise bilgilerin hafızada yer etmesi ve konuşarak unutulmaması olmaktadır. Dil eğitimi bunların yanı sıra kitap okuyarak, film izleyerek ve müzik dinlenerek desteklenebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çocuğumla Nasıl Kaliteli Vakit Geçirebilirim ? başlıklı makalemizde Çocuğumla Nasıl iyi geçinirim, Çocuğumla Nasıl Kaliteli Vakit Geçirebilirim ? ve Çocuğumla Nasıl Kaliteli Vakit Geçirmek hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:,