Her eğitim yılının başlarında öğrenciler genelde not telaşesine girerler. Aslında telaş edecek birşey yoktur ancak öğrenci, diğer arkadaşlarından bir adım önde olmak adına not araştırır fakat kesin olarak notlar bulamaz. Çünkü işlemediği bir konuyu araştırsa bile karşısına hangi konuların geleceğini bilmediğinden tereddüt yaşar. O yüzden yılın ortalarına doğru not araştırmaya girişir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Tüm Ders Notları

Yıl ortasında edinilen bilgi çok değerlidir. Çünkü sınavda çıkma olasılığı yüksek konular bu zamanlarda öğretilir. O yüzden not bulmak ayrı bir değer kazanır. Sınıftaki yüksek alan öğrenciler ise genelde bu zamanlarda kimseyle not paylaşmaz. Cimrilik mi dersiniz yoksa bencillik mi dersiniz bilinmez ama tek gerçek vardır ki, karşı taraftaki notlar çok değerlidir ve çalışan iyi alacaktır sınavlardan. O yüzden karşı taraf kimseyle paylaşmayıp sadece kendi iyi not almak ister. Ama bu durum sürekli geçerliliğini korumaz çünkü o not bir şekilde sınıfa yayılır. Yayılır yayılmasına ama sınavda bu notlardan mı sorular çıkacak bilemezsiniz. O yüzden elinizdeki tek not yetmez ve alternatif not bulmaya yönelirsiniz. Kitaplar, arkadaşlar derken soluğu internette hatta bu konuda alırsınız.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Tüm Ders Notları

Evet değerli okuyan. Not bulmak için bunca çaba sarf ettin fakat şu an bizde de not bulunmuyor. Nedeni ise dönemin sonlarına doğru yeni notları eksiksiz olarak sizinle paylaşmak istememizdir. O yüzden şu anlık elindeki notlar ile yetinmeli ve çok çalışmalısın.

Unutma! Çok çalışan, sınıfta çalışkan görünen değil, doğru zamanda ve doğru konulara çalışan sınavlardan iyi not alır. İnşallah sen iyi not alanlardan olursun.

Bir önceki yazımız olan Açıköğretim Fakültesi Bölümler Arası Geçiş Yapmak başlıklı makalemizde aöl ve aöl bölümler arası geçiş hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:,