Google Play Store, Android işletim sistemine sahip elektronik cihazların ücretli, ücretsiz birçok uygulamaya erişimini sağlayan sanal bir markettir. İçerdiği çeşitliliğin yanı sıra ücretli bir uygulamayı satın aldığınızda, eğer uygulamayı beğenmezseniz 15 dakikalık deneme süresi içerisinde paranızı geri alma hakkını sizlere sunuyor.

Android işletim sistemine sahip cihaz kullanıcılarının Google Play Store’dan faydalanabilmeleri için bir Google hesabı sahibi olmaları gerekiyor. Google’ın ücretsiz bir hizmeti olan Gmail e-posta adresi, kullanıcılara Google Play Store’un kapılarını açıyor. Eğer bir Gmail hesabınız yoksa, ücretsiz olarak kayıt formunu doldurarak siz de bir hesap edinebilirsiniz. Gmail hesabı edindikten sonra, Google Play Store’u kullanabilmeniz için tek gereken, güvenlik protokolü gereği, bilgilerinizi korumak amacıyla yapılan “kimlik doğrulama” işlemidir. Kimlik Doğrulamayı şu basamaklarla yapabilirsiniz:

  1. Gmail hesabınıza giriş yapın ve sağ üstte bulunan isminizin üzerine tıklayı Açılan pencereden “Hesap Ayarları”na girin.
  2. Ekranda beliren sayfada “Güvenlik” yazan yere tıklayı
  3. Yeni açılan pencerede “2 adımlı doğrulama” yazan yerin hemen yanındaki “Düzenle” butonuna tıklayı Yönergeleri takip ettiğinizde, doğrulama işlemi için gereken altı haneli kod telefonunuza gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Casper Via V5 İncelemesi (Özellikleri) başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.