Fotoğrafçılık, hayatta artık önemli bir hobi ve tutku haline gelmiştir. Fotoğrafçılığın bir dalı olan gece fotoğrafçılığı için çok önemli bilgiler ve dikkat edilmesi gerekilen hususlar hakkında bu yazımızda sizlere altın değerinde bilgiler vereceğiz.

Öncelikle gece fotoğrafçılığı için en önemli husus tripod kullanmanızdır. Tripod kullanarak fotoğraf makinenizi sabitleyebilir ve bu sayede de gece ortamında çok daha başarılı çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Gece fotoğrafçılığı yaparken mutlaka güneş battıktan yaklaşık 30 dakika sonra çekim yapmaya çalışınız. Bu önerimizin sebebi de şudur, çevrede ki çekim kalitesini sekteye uğratabilecek olan gece ışıklandırmalarına yakalanmamanızdır. Bu durumda da çalışmanız ve çekiminiz çok daha kaliteli ve üst düzey bir boyuta sahip olacaktır.

Gece fotoğrafçılığı için altın bilgilerden bir tanesi de, fotoğraf makinenizin ISO değerini düşük tutmanız. Bu sayede gece karanlığında fotoğraf çekerken oluşabilecek görüntü bozukluklarının önemli bir boyutunun önüne geçmiş olursunuz.

Son olarak gece fotoğrafçılığında bir diğer önemli husus ise, fotoğraf makinenizin beyaz dengesini gece değil de gün ışığı yapmanızdır. Bunu yapmamızın nedeni ise, çektiğimiz gece fotoğrafının çevresinde ki etkenleri ve ışıklandırmaları çekim içerisinde daha olumlu bir noktaya çekmek. Bu sayede de çevrede ki olumsuz etkenleri olumlu bir duruma çevirebilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz ve paylaştığımız bu bilgileri gece fotoğrafçılığında kullandığınız taktirde çekiminiz çok daha başarılı hale gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Gel Hayallerine Sahip Çık ! başlıklı makalemizde güzel hayaller, hayal kurmak ve hayallerle yaşamak hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, ,