Merakla beklenen Firefox işletim sistemli ilk akıllı telefon nihayet satışa sunuldu. Piyasaya sürülme tarihi birkaç kez ertelenen cihaz sonunda meraklıları ile buluşuyor.

Dünya üzerinde en çok kullanılan web tarayıcısı olan Firefox, akıllı cep telefonu piyasasına sessiz kalamadı ve kendini bu alana da attı. Böylece kendi işletim sistemini taşıyan ilk akıllı telefon olan Flame’i üreterek nihayet satışa sundu. Teknik özellikleri göz önünde bulundurulduğunda orta seviyede bir cihaz olarak nitelendirebiliriz.  5 MP arka ve 2 MP ön kameraları biraz düşük kalsa da çözünürlük açısından son derece başarılı bir performans gösteriyor. 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 200 işlemcisi olan Flame, 1 GB RAM belleği ile gayet hızlı bir performans gösteriyor. Dahili hafızası 8 GB ve microSD kart desteği sunuyor.

Genel olarak her akıllı telefonlarda bulunan temel özellikleri bünyesinde barındıran bu cihaz, bakalım piyasada nasıl bir yer edinecek.

Bir önceki yazımız olan GM Discovery Nasıl Format Atılır? başlıklı makalemizde GM Discovery, GM Discovery Format ve GM Discovery Format Atma hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:,