Erken Rezervasyon son yılların en popüler sistemlerinden biri olup, yurt dışında çok daha uzun yıllardır bulunan ancak bizlerin şimdilerde daha yeni tercih etmeye başladığı muhteşem bir uygulamadır. Eskiden tatil yapmak lüks olarak görülse de şimdilerde tatil yapmak erken rezervasyon sayesinde neredeyse normal fiyatların yarısına kadar düşebilmektedir. Genellikle erken rezervasyon dönemi Aralık ayı itibari ile başlamakta ve Ekim ayına kadar da devam edebilmektedir. Ancak her ay geçtiğinde tabi ki tatillerin indirim oranları da düşmektedir. Bu nedenle ne kadar önceden rezervasyon yaptırırsanız o kadar daha ucuza tatil yapabilirsiniz. Unutmayın erken rezervasyon sistemi acentelerin tatilcilere sunduğu bir uygulamadır. Direk olarak oteller ile görüşerek b uygulamadan yararlanılamamaktadır.

Kıbrıs Otelleri ve Kıbrıs otellerinin erken rezervasyondaki yerinden de bahsedecek olursak, Kıbrıs normalde de erken rezervasyon olsun ya da olmasın her daim doluluk oranı ile bilinen ve son derece kalabalık bir yaz sezonuna ev sahipliği yapan bir tatil beldesidir. Bu nedenle de erken rezervasyon ile ne kadar önceden oteller için rezervasyon yaparsanız o kadar kolay yer bulabilme imkanınız artacaktır. Çünkü inanın Kıbrıs otelleri yaz kış mevsim ayırt etmeksizin oldukça kalabalık ve yer bulunamayacak kadar popülerdir. Bunun dışında Kıbrıs şehir merkezi ve aynı zamanda da şehrin başkenti olan Lefkoşa ve otelleri hakkında da bilgi verecek olursak, Lefkoşa genellikle iş toplantı ve kongrelerinin gerçekleştirildiği bir bölgedir.

Lefkoşa Otelleri, hem denize olan mesafesi hem de yine biraz önce söz ettiğimiz gibi başkent olması nedeni ile tatillerin yanı sıra daha resmi iş toplantıları, emekleri vb. özel organizasyonlarda tercih edilmektir. Ancak tabi ki konseptleri gereğince de yazın da son derece eğlenceli ve havuzu ile tatil severlerin tercih ettiği birbirinden özel otelleri de bulunmaktadır. Bunun dışında Lefkoşa otelleri tarihi mimarileri ile de turistlerin ilgi odağı olmakta ve yine Kıbrıs’ın tarihi mekanlarına olan yakınlığı sayesinde de turistlere Lefkoşa otelleri özel turlar düzenleyerek geziler planlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Özel İstanbul Beko Servisleri başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.Etiketler:,