Erkekler ve lazer epilasyon

İstanbul lazer epilasyon konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Birçok güzellik merkezi, özel klinikler ve hastanelere sahip olan bu büyük şehirde, artık her yerde güvenle lazer epilasyon uygulaması yaptırılabilmektedir. İstanbul lazer epilasyon ilk çıktığında şimdilerde olduğu gibi her yerde kolaylıkla rastlanabilen bir potansiyele sahip değildi. Bunun da en önemli sebeplerinden biri çok fazla denenmemiş olması ve en önemlisi de ilk çıkan her teknolojide olduğu gibi lazer epilasyon işlemlerinin de seans ücretlerinin son derece pahalı olmasıydı. Ancak günümüzde hem lazer uygulamasının sıklıkla uygulanıyor olması hem de her geçen gün teknolojinin de gelişmesi ile lazer epilasyon uygulamalarının fiyatları eskiye oranla çok daha uygundur.

Erkeklerde Lazer epilasyon son zamanlarda daha sıklıkla tercih edilen bir uygulama olmakla birlikte, eskiden tercih edilmeme nedenlerinin en başında işlemlerin az da olsa acı verici olabilmeleriydi. Ancak şimdilerde birden fazla lazer cihaz seçeneği olması ve gelişen teknoloji ile birlikte de uygulamaların neredeyse yok denecek kadar az acı ile yapılıyor olması özellikle erkeklerin bu alanda daha ön planda olabilmelerini sağlamıştır. Erkeklerde lazer epilasyon işlemleri tıpkı bayanlarda olduğu gibi uygulanmaktadır ve herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Ancak erkeklerin bu alanda en öneli artısı lazer uygulamalarında çok daha kısa sürede başarı elde edebiliyor olmalarıdır.

Erkeklerin kıl sorununa çözüm olarak geliştirilmiş olan birbirinden farklı özelliklere sahip olan lazer cihazları hakkında da kısaca bilgi vermek gerekirse, ND Yag lazer, Alexandraite lazer sistemi ve Diode lazerler kişilerin cilt tipleri, ten renkleri, tüylerin kalınlıkları ve yine tüy renklerine göre farklılık göstermektedir. Ancak son dönemlerde en çok tercih edilen lazer sistemi ise diode lazer teknolojisidir. Bunun en önemli nedenlerinin başında da uygulamanın sıfır acı ile gerekleştiriliyor olmasıdır. Bu nedenle de erkeklerin kıl sorununa çözüm olarak diode lazer sistemleri tercih edilmektedir. Sizler de eşiniz, oğlunuz ya d sevgiliniz için lazer epilasyon uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için mutlaka buzlazer.com’u ziyaret edin!

Bir önceki yazımız olan Kırışıklık tedavisi ve göz altı dolgusu ile bakımlı gözler başlıklı makalemizde Göz altı dolgusu, Kırışıklık tedavisi ve Kırışıklık tedavisi ve göz altı dolgusu ile bakımlı gözler hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, ,