Çocuğumla Nasıl Kaliteli Vakit Geçirebilirim ?

Annelerin iş hayatında daha fazla sorumluluk alması, doğal olarak çocuklarına daha az zaman ayırmalarına neden olmaktadır. Çalışan her annenin vicdan azabı çekmesine sebep olan bu durum aslında sanıldığı kadar korkutucu değil. Çünkü uzmanlar, çocukla geçirilen zamanın süre olarak uzun ya da kısa olmasından çok, içerik olarak zengin ve doyurucu olup olmadığı ile ilgilenilmesi gerektiğini söylüyorlar. Çocuğunuzla evinizde geçirebildiğiniz sadece 1-2 saatiniz bile olsa, bu zaman dilimini doğru değerlendirdiğiniz takdirde, çocuğunuzun gelişimi için çok faydalı sonuçlar elde etmeniz mümkün.

cocugumla-nasil-kaliteli-vakit-gecirebilirimUzmanların ‘nitelikli zaman’ dediği bu kavram, aslında anne-çocuk ilişkisinde kilit öneme sahip. Çünkü başbaşa geçirilen bu zaman diliminde ne yaptığınız çok önemli. Bu kısa anlarda, çocuğunuzun istediği ve onu mutlu eden bir etkinlik içinde misiniz? Beraber geçirdiğiniz zaman dilimlerinde dünyada çocuğunuzdan başka hiçkimse ve hiçbir şey yokmuş gibi davranabiliyor musunuz? Hiçbirşeyle ilgilenmeden sadece ona konsantre olabiliyor musunuz? Eğer bu sorulara cevabınız ‘Evet’ se, ne mutlu size! Doğru yoldasınız!

Çocuğunuzla nitelikli zaman geçirmenin en faydalı, en kolay ve en eğlenceli yolu onunla oyun oynamaktır. Çocuğunuzun istediği, kurallarını onun koyduğu, o isteyince başlayan ve yine o isteyince biten bir oyun çocuğunuzun duygusal ve ruhsal gelişimi için çok değerlidir. İnanamayacağınız kadar büyülü bir etkiye sahip olan oyun, çocuk için en iyi öğretmendir.

Bir önceki yazımız olan Uzmanından Gece Fotoğrafçılığı ve Altın Bilgileri! başlıklı makalemizde gece fotoğrafçılığı, gece fotoğrafçılığı nedir ve gece fotoğrafçılığı yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, ,