Cilt Lekelerine Karşı Doğal Çözümler

Özellikle de son zamanlarda insanlar doğal yaşama bir sıcak bakmaya başladılar. Sağlık için organik ürünler ile besleniyorken yine güzelliğiniz için de organik ürünler, kimyasalı çok daha aza indirilmiş olan ürünler kullanıyoruz.

Çay Bitkisi Yağı Lekelere Karşı

Çay bitkisi yağının cilt temizleme fonksiyonu cilşdiniz için aslında oldukça faydalı. Özellikle de belirtmek gerekirse problemli ciltler için satılmakta olan bazı cilt bakım ürünlerinin içerilerinde artık çay bitkisi özü de bulunmaktadır. Bu bitkinin anti-bakteriyel fonksiyonları da lekeleri azaltıyor ve hem de yenilerinin oluşmalarını da önlemektedir. Eğer ki yağlı, leke oluşmasına da çok musait olan bir çeşit lekeli cilt yapınız var ise bu derin temizleme maskesini de sürekli olarak kulalnmanız önem arz etmektedir. Bu maskeye gelecek olursak;

-Yarım yemek kaşığı kaolin,
-1 yemek kaşığı da normal yulaf unu
-2 veya 3 yemek kaşığı taze portakal suyu
-1 yemek kaşığı nane yaprakları
-1 tatlı kaşığı da saf organik zeytinyağı
-5 veya 8 damla çay bitkisi yağı

Yüzünüzü temizledikten sonra çay bitkisi yağını baz almış olan bu harika maskeyi cildinize uygulamalısınız. 10 veya 15 dakika yüzünüzde tutun ve sonrasında sıcak su ile durulayın ve maskeyi artık kaldırabilirsiniz. Sonrasında bir pamuk ile maske artıklarını da cildinizden kaldırabilirsiniz.

Elma sirkesi de gerçekten cilt için mucizedir. Bir kap içerisine sulandırılmış elma sirkesi koyun ve kaynatın. Sonrasında da bu suyun buharını yüzünüze teneffüs ettirin. Ek olarak yarı yarıya sulandırılmış olan elma sirkesi beraberinde yüzünüzü tam olarak 4 – 5 günde bir olarak silin. Sivilceler, cilt lekeleri ve daha birçok cilt sorununa karşı son derece faydalıdır.

Yine eskilerin de kendi kendilerine keşfetmiş olduğu bazı formüller vardır. Bu formüllerden birisi de şimdi anlatacağımız renk açıcı özelliğe sahip maske. Özellikle de yaşlanma belirtilerini, lekelerini hafifletebilmek için bu karışımı uygulayabilirsiniz. Bir limon suyunu, 2 çorba kaşığı balı ve sade yoğurdu hepsini beraber güzel bir şekilde karıştırın. Her bir noktaya da oldukça hassas bir biçimde masaj yaparak uygulamalısınız. Sonrasında bu maskeyi sadece haftada 1 kez kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Bioderma ile Cilt Yenileme başlıklı makalemizde bioderma cilt yenileme ürünleri ve bioderma hassas cilt ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler: