Merhaba, yeni bir telefon almayı planlıyorsanız ve aklınızda Casper Via V serilerinden geçiyorsa bu yazı size iyi gelecektir.Teknik açıdan bilgilerimi size aktaracağım.

Casper V3; Casper VIA ile serinin başlangıcını yaptı.Bu orta sınıf telefonlar arasına giriş yapamadı. – V6;Casper VIA  v3’e göre güzel bir giriş yaptı. Bana göre serinin en değerlisi  V5; Casper VIA ise gerek 13MP çözünürlükte bir ana kamera ve 5MP çözünürlükte ön kamera özelliğiyle gerek işlemcinin serilğiyle orta sınıf kullancıları fiyat özelliğiyle de ilgiyi üzerine çekti. Casper V8c; Casper VIA  ile kendini biraz daha geliştirdi. Ama tabi ki en son çıkan en iyisidir. 🙂 Ondan dolayı V9 c; Casper VIA ile şuan ki noktası gayet iyi satış fiyatı 1.199TL olarak raflardaki yerini almış durumda. V9 da lolipop Android 5.1 ile casper bu seride sunumunu yaptı. Ve 2.450 mAh pil eklenerek eski serilerine göre daha iyi konuma getirilmiş durumda.

Sizde Casper Via serilerinden birini kullanıyorsanız fikrinizi memnun olduğunuz veya olmadığınız noktaları yorum olarak bize belirtebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nüfus Cüzdanı Kayıp Olması başlıklı makalemizde Çalınma Durumunda Yapılacaklar, Nüfus Cüzdanı Kayıp ve Nüfus Cüzdanı Kayıp oldu ne yapabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.