Çoğumuz bloglarında yazı yazarken eğleniyor aynı zamanda okuyucularıyla etkileşimde bulunuyor. Bunun kişisel gelişimle ne alakası var dediğinizi duyar gibiyim. Fakat bilgilerinizi paylaşmanızın hem sizin açınızdan hem de okuyucularınız açısından yararı büyük. Paylaştıkça unutma gibi durumlarınız kesinlikle azalacak ve yeni fikirler edinip daha pozitif etkileşimlerde bulunacaksınız.

İnternet dünyasında her gün binlerce,on binlerce konu açılmaktadır.Araştırdığınızda çoğu konu kişisel,teknoloji ve haber konularıdır. Kişiler kesinlikle iyi bildikleri şeyleri kendinde saklamakta ve çoğu zaman yalan yanlış bilgiler paylaşarak yanlış yönlendirmelerde bulunmaktadırlar. Böyle yaparak bugün iyi yerlere gelinmiş olabilir fakat bu ileride bir vicdan terazisi olacaktır ileride. Bunların yanında tabiki paylaşmayı seven onlarca insan ve yardım ettiği yüzlerce kişi vardır. Mutluluk gibi bilgi de paylaştıkça çoğalır. Birlikten her zaman güç doğar. Hayalleriniz doğrultusunda etkileşimde bulunduğunuz zaman başka ufuklar kazanırsınız. Basit gibi görünen şeyler aslında sizleri mutlu etmeye fazlasıyla yetecektir.

Biz kesinliklikle paylaşmayı seviyor ve mutlu oluyoruz peki ya siz ?

Bir önceki yazımız olan Kişisel Gelişim: Kendinizin Farkına Varın başlıklı makalemizde farkındalık, kendinizin farkına varın ve özgüven eksikliği hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, ,