2016 Saç Modelleri

Saç: kadının yüzü, kadının sesi, sanki kadının göstergesi. Kadın kendini saçıyla iyi ya da kötü hisseder, ruh halini ilk olarak hemen saçına yansıtır. Aslında o zamanlarda modanın çok önemli olmadığını sadece kendilerini iyi hissetmek için değişiklik yaptıklarını söylerler. Gel gelelim durum hiç öyle değildir aslında.

Moda kadınların geriden de olsa mutlaka takip ettikleri, fırsatını bulduklarında mutlaka uygulamaya çalıştıkları bir sektördür. Genelde moda dendiğinde ilk akla gelen giyim gibiyse de günümüzde bu algı değişmiş moda artık hem kadın hem erkek için baştan aşağı giyim, aksesuar, ayakkabı, saç, tırnak gibi pek çok ayrıntıya hitap etmeye başlamıştır.

Saç modası nedir peki? Şekil, kesim ayrıntıları, uzunluk, kısalık, renk kadın ya da erkek için saç modasının ayrıntılarını oluşturur. Tabi saç denildiğinde biraz daha kadın saçı ön plana çıkar ki saç modası takipçilerinin büyük bir çoğunluğunu kadınlar oluşturur.

Burada söz edeceğimiz konu 2016 saç modelleri. 2016 da kadın saçlarında neler ön plana çıkıyor? Ünlülerin saçları nasıl olacak?  modelleri.mobi aracılığı ile sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle renk tonlarından bahsedelim. Kadının vazgeçilmez rengi olan koyu tonlar her yıl olduğu gibi 2016 da gözde olacak. Siyah, koyu kumral, trüf kahverengi, çikolata kahve klasikler arasında yine. 2016’nın en radikal renklerinden biri çilek sarısı, bir diğeri de tarçın renkleri.

Kirli sarılar, sıcak sarı, platin sarının her tonu vazgeçilmez ama 2016 ya damgasını çilek sarısı vuracak gibi görünüyor. Altın, bronz, sarı tonlarındaki ışıltılar da saçlara ayrı bir hava katacak. Kahvenin biraz daha kızıla çalan tonları da havanızı değiştirecek bu yıl.

Bukleler ve hafif bukleli saçları başın üst kısmında olabildiğince toplamak çok kullanılan saç modelleri olacak. Atkuyruğunun değiştirilmiş versiyonu kullanımı kolay ve şık bir görünüm sağlıyor.

Düz fönlü ve ensede rahatça toplanmış gevşek saç modelleri de hem kullanım kolaylığı hem de rahatlık için çok tercih edilecek. Lanvin örgü çok kullanılan modellerden biri olarak karşımıza çıkacak. Örgü alternatifleri çok, çok şık ve çok rahat kullanımıyla kadınların tercih sıralamalarını değiştirecek modeller bunlar.

Bir önceki yazımız olan Kırışıklık giderici uygulamalar başlıklı makalemizde Kırışıklık giderici uygulama ve Kırışıklık giderici uygulamalar hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:, ,